Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II

Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II
nprcz-logotyp-podstawowy-rgb

Pl. Jana Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

7:30-16:00

Interesanci przyjmowani są

09:30 - 12:00

Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 16:00

Monday to Friday

The child has one intuitive aim: self development

I miejsce w ogólnopolskim konkursie historycznym

I miejsce w ogólnopolskim konkursie historycznym

Uczennice klasy 3BLg Julia Matusiak, Julia Pietruszczak i Natalia Sobczak zajęły I miejsce w ogólnopolskim konkursie historycznym „Najlepiej widzę, kiedy zamknę oczy. Tadeusz Różewicz na tle historii Polski i polskiej kultury (1939-1989)”.

To był niezwykle trudny konkurs wymagający od uczniów wiedzy historycznej i umiejętności pisania tekstów dziennikarskich takich jak felieton, wywiad czy reportaż. W pierwszym etapie dziewczyny przygotowały projekt e-gazety poświęcony Tadeuszowi Różewiczowi i jego twórczości. Praca otrzymała maksymalną ilość punktów i zapewniła zakwalifikowanie się do pierwszego etapu finału jako jedna z 12 drużyn z całego kraju.

Warto nadmienić, że do tego etapu dostała się jeszcze jedna drużyna z naszej szkoły z klasy 2TAP: Kamila Andrzejczak, Igor Hajduk i Hubert Rybiński ze swoją audycją „Polacy znani i nieznani – Tadeusz Różewicz”.

W drugim etapie finałowym drużyny w ciągu 48 godzin musiały odpowiedzieć pisemnie na 9 pytań z zakresu historii kultury polskiej w XX wieku. Dziewczyny poradziły sobie bardzo dobrze z tym zadaniem otrzymując 18,5 na 19 punktów. Znalazły się w trzecim etapie finałowym w grupie ośmiu drużyn, które 10 grudnia rywalizowały ze sobą rozwiązując za pośrednictwem aplikacji Action Truck – test online z wiedzy obejmującej dzieje Polski i jej kultury oraz twórczości Tadeusza Różewicza. Nie było łatwo, bo w finale spotkały się najlepsze drużynami z liceów z całej Polski. A jednak się udało – dziewczyny wykazały się wiedzą i zajęły I miejsce. Od organizatora konkursu OBEN IPN w Łodzi zwycięska drużyna i drużyna finałowa otrzymały nagrody. Opiekunem merytorycznym obydwu drużyn jest pani Beata Rybarczyk.

Gratulujemy wspaniałego sukcesu!

 

Zostaw komentarz

Podany adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono gwiazdką *

Aby zostawić komentarz musisz być zalogowany Zaloguj się »