Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II

Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II
nprcz-logotyp-podstawowy-rgb

Pl. Jana Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

7:30-16:00

Interesanci przyjmowani są

09:30 - 12:00

Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 16:00

Monday to Friday

The child has one intuitive aim: self development

Super Dyrektor !!!

Innowacyjne rozwiązania stały się znakiem rozpoznawczym Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Zgierzu. Dynamiczny rozwój szkoły jest możliwy dzięki dyrektorowi, który swoją odwagą, pomysłowością,oryginalnością, ciekawością świata i pogodą ducha, zjednuje sobie wszystkich wokół. Jego nowatorskie pomysły doceniła Kapituła Konkursów „ Super Dyrektor Szkoły” i „Super Dyrektor Przedszkola”,  przyznając wyróżnienie w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Super Dyrektor Szkoły. Pan Arkadiusz Kędzierski odebrał nagrodę podczas VI Kongresu Edukacja i Rozwój, który odbył się w Centrum Olimpijskim w Warszawie w dniach 9-10 października. .Od sześciu lat kapituła  wyróżnia wybitnych dyrektorów – liderów, którzy wprowadzają ciekawe, innowacyjne, nieszablonowe pomysły, stosują pionierskie metody oraz łączą w swych działaniach profesjonalizm skutecznych menedżerów, wychowawców i nauczycieli. Konkurs odbywa się z inicjatywy miesięcznika kierowniczej kadry oświatowej „Dyrektor Szkoły” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do udziału w konkursie dyrektor nie może zgłosić swojej kandydatury sam, a obszerny wniosek musi być wypełniany przez zespół osób, co sprawia,że do rywalizacji stają kandydaci z uznanymi w swoim środowisku szczególnymi osiągnięciami . Spośród wniosków z całej Polski, kapituła wybiera i nominuje do tytułu 10 osób, nagradza po 2 ( laureat i wyróżnienie) w każdej z kategorii . Warto tutaj przypomnieć, że Arkadiusz Kędzierski to doświadczony pedagog, dyrektor wprowadzający eksperymenty i innowacje pedagogiczne, dla którego priorytetem jest współdziałanie na rzecz dobrego przygotowania młodzieży do wejścia na rynek pracy, a w szczególności wsparcie kształcenia praktycznego. Obecnie wszystkie w szkole klasy technikum objęte są patronatem firm, dzięki którym uczniowie mają ogromne możliwości rozwoju zawodowego.  Od września 2018 roku działa w szkole pierwsza w Polsce klasa o profilu technik elektromobilności, której pomysłodawcą jest dyrektor szkoły. Kierunek ten to połączenie dwóch zawodów: technika elektryka i informatyka.  W związku z prowadzonym kierunkiem, dzięki staraniom dyrektora, na terenie Zgierskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II została zamontowana pierwsza w Zgierzu stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

Warto wspomnieć także fakt,że działania dyrektora Kędzierskiego zostały już uhonorowane tytułem „ Lider w Edukacji” w czerwcu bieżącego roku podczas podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Łodzi.

Realizacja podejmowanych działań jest możliwa również dzięki zaangażowaniu i doskonałemu zgraniu rady pedagogicznej oraz wsparciu organu prowadzącego – Starostwa Powiatowego w Zgierzu.

Zostaw komentarz

Podany adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono gwiazdką *

Aby zostawić komentarz musisz być zalogowany Zaloguj się »