Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II

Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II
nprcz-logotyp-podstawowy-rgb

Pl. Jana Kilińskiego 8

95-100 Zgierz

Sekretariat

7:30-16:00

Interesanci przyjmowani są

09:30 - 12:00

Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II

123 456 789

info@example.com

Goldsmith Hall

New York, NY 90210

07:30 - 16:00

Monday to Friday

The child has one intuitive aim: self development

Targi Beauty Days

Międzynarodowe Targi Beauty Days -to największe w Europie Centralnej wydarzenie dedykowane branży fryzjerskiej i kosmetycznej. Wśród 550 wystawców z 8 krajów zaprezentował się Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II . Już po raz drugi, w miniony weekend( 20-22 września) szkoła pokazała  swoje możliwości. W strefie dla pań były fryzury wykonywane przez uczniów technikum fryzjerskiego oraz profesjonalny make- up. Prezentowany przez młodzież poziom umiejętności, przyciągał tłumy. Wśród gości stoiska szkolnego znaleźli  się aktorzy, blogerki i influencerzy .   Obecność szkoły wśród światowych marek daje możliwość nawiązywania nowych kontaktów, zapoznawania się z nowinkami w branży i rozbudzaniu ciekawości zawodowej. To atrakcyjny, przyjemny sposób zdobywania wiedzy i umiejetności. W ubiegłym roku nowe znajomości zaowocowały m.in. wycieczkami zawodowymi do salonów barberskich w Warszawie.  Uczniowie oprócz zdobywania doświadczenia na stoisku  brali udział w warsztatach, obserwowali pokazy, rozmawiali z osobami z branży oraz postaciami z pierwszych stron gazet. To sposób na  budowanie i rozwijanie warsztatu pracy. W tym roku szkoła tworzyła  team z firmą Uni- fryz, która patronuje  klasom fryzjerskim.  

Międzynarodowe Targi Fryzjersko Kosmetyczne to również okazja do sprawdzenia swoich możliwości w konkursach.
Pierwszego dnia ( 20.09) nasze uczennice walczyły o tytuł Mistrza Stylizacji Fryzjerskiej. Konkurs składał się z dwóch etapów: strzyżenie damskie geometryczne ze stylizacją fryzury dziennej oraz przeczesanie z fryzury dziennej na wieczorową. Jury pod przewodnictwem Leszka Czajki,znanego polskiego stylisty fryzur, oceniało pełną stylizację: fryzurę, makijaż oraz strój. W konkursie wzięły udział: Justyna Karzek (4Tfu), Sandra Felczyńska (3Tef), Patrycja Czerwińska ( 2 Tf) oraz  KAROLINA DĘBOWSKA (2 Tf), która wywalczyła 3 miejcse. W nagrodę odbędzie staż w Atelier Leszka Czajki w Warszawie.
To nie koniec sukcesów. Drugiego dnia targów, w sobotę na podium stanęła DARIA KOCISZEWSKA, maturzystka(4Tfu), która specjalizuje się w strzyżeniu męskim. Zajęła 3 miejsce w konkursie Barber Battle Junior Awards. Jury pod przewodnictwem Adama Szulca oceniało warsztat barberski oraz strzyżenie męskie.
Udział w tak dużym wydarzeniu to wiele bodźców mobilizujących młodzież do nauki i konsekwentnego dążenia do realizacji marzeń i planów zawodowych. 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Podany adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola wymagane oznaczono gwiazdką *

Aby zostawić komentarz musisz być zalogowany Zaloguj się »